В АНГЛІЇ ВИСТАВИЛИ НА ПРОДАЖ ЗАМОК КОРОЛЯ ГЕНРІХА VIII

В АНГЛІЇ ВИСТАВИЛИ НА ПРОДАЖ ЗАМОК КОРОЛЯ ГЕНРІХА VIII

У графстві Південний Глостершир на півдні Англії виставлений на продаж замок Торнбері, де король Генріх VIII і його друга дружина Анна Болейн провели медовий місяць. Побудований на початку XVI століття будівля з шістьма гектарами землі і діючою виноробнею оцінили в 10 мільйонів доларів, пише The Sun.

Як зазначає видання, Генріх VIII експропріював маєток у 1520-х у 3-го герцога Бекінгема Едварда Стаффорда. Самого герцога звинуватили в зраді трону, зпроторили в Тауерську фортецю і згодом стратили.

У 1535 році Генріх VIII і його друга дружина Анна Болейн провели у замку 10 днів. У 1536-му Болейн також звинуватили в державній зраді і стратили.

Замок Торнбері належав королівській сім’ї до 1558 року, а потім був переданий у власність спадкоємцям герцога Стаффорда.

Зараз замок належить компанії Luxury Family Hotels і функціонує як готель. У ньому 28 кімнат, у тому числі та, в якій свого часу зупинялося королівське подружжя.

Продаж маєтку доручили брокерам Savills, вартість пропозиції встановлена на рівні 8,5 мільйона фунтів стерлінгів (близько 10 мільйонів доларів).

Раніше покупцям був запропонований інший історичний об’єкт в Англії — вежа в 25 кілометрах від Лондона, споруджена в 1838 році підприємцем Волтером Меєм. Бізнесмен підозрював дружину в невірності і побудував замок заввишки близько 53 метрів, щоб заточити дружину всередині, виключивши можливість втечі.