ПОБЛИЗУ ЙМОВІРНОГО МІСЦЯ НАРОДЖЕННЯ КОРОЛЯ АРТУРА ЗНАЙШЛИ ДРЕВНІЙ ЗАМОК

ПОБЛИЗУ ЙМОВІРНОГО МІСЦЯ НАРОДЖЕННЯ КОРОЛЯ АРТУРА ЗНАЙШЛИ ДРЕВНІЙ ЗАМОК

Британські археологи виявили руїни стародавнього замку, побудованого, імовірно, в Темні століття, неподалік від місця, де, за легендою, народився король Артур — герой численних лицарських романів, чиє існування досі не доведено. Про це пише The Sun.

Команда копачів знайшла фрагменти замку зі стінами шириною близько метра в районі села Тинтагель в англійському графстві Корнуолл. Жив у Середні століття історик і письменник Джеффрі Монмут у своїй «Історії королів Британії» стверджував, що в цій місцевості народився король Артур.

Археологи вважають, що замок був зведений в VI столітті за розпорядженням правителів бріттського королівства Думнонія. На місці виявлені свідоцтва того, що королі жили благополучно: споживали привезене з Туреччини грецьке вино і оливкову олію, використовуючи посуд з Франції і Північної Африки.

Замок, за версією дослідників, був покинутий в кінці VI — початку VII століття: його мешканці покинули місцевість, щоб не захворіти бубонною чумою, яка стрімко поширювалася по світу в ті часи.

Король Артур, згідно з переказами, був великим государем королівства Логрес. Він зібрав у своєму замку Камелоті найблагородніших лицарів Круглого столу. Подвиги Артура і його підданих описані в численних легендах.

У 2015 році археологи Університету Редінга заявили, що популярна британська пам’ятка — могила короля Артура в абатство Гластонбері — є підробкою. Те, що вважалося місцем поховання героя, насправді виявилося ямою, заповненої багатовіковим сміттям.