МАЛЬТІЙСЬКІ ЛИЦАРІ ПОПРОСИЛИ ПАПУ РИМСЬКОГО НЕ ЛІЗТИ В СПРАВИ ОРДЕНА

Мальтійські лицарі попросили Папу Римського Франциска триматися подалі від внутрішніх справ ордена. Про це повідомляє Associated Press.

Приводом послужив намір понтифіка розслідувати обставини повалення Великого госпітальєра ордена Альбрехта Фрейхера фон Боселагера. Папа оголосив про створення спеціальної комісії.

МАЛЬТІЙСЬКІ ЛИЦАРІ ПОПРОСИЛИ ПАПУ РИМСЬКОГО НЕ ЛІЗТИ В СПРАВИ ОРДЕНА

У відповідь орден випустив заяву, в якій зазначається, що всі кадрові перестановки «є актами внутрішнього державного управління суверенного Мальтійського ордена, і ніхто не має права в них втручатися». Його представники також заявили, що рішення про розслідування — наслідок непорозуміння, і направили понтифіку лист з роз’ясненнями.

Скандал, який призвів до зміщення Боселагера, вибухнув після того, як в штаб-квартирі ордена в Римі дізналися про його занадто ліберальне трактування догматів католицизму. Будучи Великим Госпітальєром і відповідаючи за діяльність в сфері охорони здоров’я, гуманітарній сфері, а також завідуючи міжнародними відносинами, він під час благодійної кампанії в М’янмі організував безкоштовну роздачу презервативів місцевим секс-рабиням, прагнучи знизити рівень захворюваності на ВІЛ.

Керівництво ордена визнало, що дії Боселагера порушили принципи церковного вчення, яке забороняє штучну контрацепцію. Всі програми з роздачі презервативів були негайно припинені, брати по ордену за підтримки папського посланника кардинала Берка наполегливо попросили його піти у відставку. При цьому Берк навіть заявив, що на усуненні наполягає папський престол.

6 грудня Боселагер добровільно покинув пост Великого госпітальєрів, проте пізніше з’ясував, що Ватикан не вимагав його відставки, і поскаржився понтифіку. Масла у вогонь підлила позиція Берка: Франциск призначив його своїм представником при ордені у 2014 році після того, як зняв з поста в Верховному трибуналі апостольської сигнатури (вищому суді католицької церкви). Берк відомий як консерватор і різкий критик папи.

Лицарство, Європа і ми

Мальтійський орден — рицарський релігійний орден католицької церкви. Він має статус організації-спостерігача при ООН і в Раді Європи, підтримує дипломатичні відносини зі 105 державами. Сам орден вважає себе державою, хоча це твердження заперечується багатьма юристами-міжнародниками. При цьому орден видає власні паспорти, друкує марки і валюту. Великий Магістр ордена є папським віце-королем.