«БУДИНОЧОК КАНТА» ВІДРЕСТАВРУЮТЬ ЗА 46 МІЛЬЙОНІВ РУБЛІВ

Понад 46 мільйонів рублів виділять з фонду президента РФ на реставрацію «будиночка Канта» в селищі Веселівка (колишній Юдшен) Калінінградській області, де філософ жив і працював кілька років. Про це повідомляє РИА Новости.

Будиночок пастора в селищі Юдшен став першим місцем перебування Канта за межами Кенігсберга, куди його запросив місцевий священик для навчання синів. Після реставрації споруда стане центральним об’єктом історико-культурного комплексу, уточнюється в повідомленні.

Крім того, планується розробити пов’язаний з іменем філософа туристичний маршрут. Він об’єднає побудований на рубежі XIII-XIV століть Кафедральний собор в Калінінграді, біля стін якого знаходиться могила Канта, а також вежу замку Гросс-Вонсдорф в селищі Курортне Правдинський району.

Іммануїл Кант народився 22 квітня 1724 року в пригороді Кенігсберга в сім’ї ремісника. У 1740 році він вступив до Кенігсберзького університету, 1755-1796 роках викладав в Альбертіні — найстарішому університеті Прусії. Головними філософськими творами Канта вважаються «Критика чистого розуму», «Критика практичного розуму» і «Критика здатності судження».