У ШОТЛАНДІЇ ВИСТАВИЛИ НА ПРОДАЖ ЗАМОК-СВИНАРНИК

У шотландському графстві Пертшир продається замок XIX століття, де в 1920-х гостювали майбутній король великої Британії Георг VI і його брат Георг, герцог Кентський. Колишній власник тримав в будівлі свиней, овець і курей, повідомляє Deadlinenews.

Історичний замок, збудований у 1867 році, що колись належав родині аристократів Доусонів. До них в гості приїжджали члени королівської сім’ї, в тому числі майбутній король країни Георг VI. У період Другої світової війни глава сім’ї полковник Доусон ніс вахту на вежі замку, відстежуючи німецькі літаки. Потім будівля ненадовго стала притулком для бездомних, а через деякий час потрапила в руки місцевого фермера.

Він був більше зацікавлений в освоєнні прилеглих земель, ніж в самому замку, і поселив в будинку свиней, овець і курей. Незважаючи на те, що згодом нерухомість кілька разів змінювала господарів, сліди життєдіяльності домашніх тварин можна знайти тут досі.

У замку сім спалень (у тому числі три в окремо обладнаній квартирі), на ділянці є каплиця і котедж. Вартість пропозиції становить 1,5 мільйона фунтів (два мільйони доларів). Продажем об’єкта займається компанія Savills.

У червні 2016 року в Шотландії був виставлений на продаж інший історичний маєток — замок, який колись належав Джеймсу Гамільтону — людині, яка вчинила перше у світовій історії задокументоване вбивство з допомогою вогнепальної зброї. Об’єкт оцінили в 1,4 мільйона фунтів стерлінгів, або також приблизно в два мільйони доларів.

«БУДИНОЧОК КАНТА» ВІДРЕСТАВРУЮТЬ ЗА 46 МІЛЬЙОНІВ РУБЛІВ

Понад 46 мільйонів рублів виділять з фонду президента РФ на реставрацію «будиночка Канта» в селищі Веселівка (колишній Юдшен) Калінінградській області, де філософ жив і працював кілька років. Про це повідомляє РИА Новости.

Будиночок пастора в селищі Юдшен став першим місцем перебування Канта за межами Кенігсберга, куди його запросив місцевий священик для навчання синів. Після реставрації споруда стане центральним об’єктом історико-культурного комплексу, уточнюється в повідомленні.

Крім того, планується розробити пов’язаний з іменем філософа туристичний маршрут. Він об’єднає побудований на рубежі XIII-XIV століть Кафедральний собор в Калінінграді, біля стін якого знаходиться могила Канта, а також вежу замку Гросс-Вонсдорф в селищі Курортне Правдинський району.

Іммануїл Кант народився 22 квітня 1724 року в пригороді Кенігсберга в сім’ї ремісника. У 1740 році він вступив до Кенігсберзького університету, 1755-1796 роках викладав в Альбертіні — найстарішому університеті Прусії. Головними філософськими творами Канта вважаються «Критика чистого розуму», «Критика практичного розуму» і «Критика здатності судження».

ПОБЛИЗУ ЙМОВІРНОГО МІСЦЯ НАРОДЖЕННЯ КОРОЛЯ АРТУРА ЗНАЙШЛИ ДРЕВНІЙ ЗАМОК

ПОБЛИЗУ ЙМОВІРНОГО МІСЦЯ НАРОДЖЕННЯ КОРОЛЯ АРТУРА ЗНАЙШЛИ ДРЕВНІЙ ЗАМОК

Британські археологи виявили руїни стародавнього замку, побудованого, імовірно, в Темні століття, неподалік від місця, де, за легендою, народився король Артур — герой численних лицарських романів, чиє існування досі не доведено. Про це пише The Sun.

Команда копачів знайшла фрагменти замку зі стінами шириною близько метра в районі села Тинтагель в англійському графстві Корнуолл. Жив у Середні століття історик і письменник Джеффрі Монмут у своїй «Історії королів Британії» стверджував, що в цій місцевості народився король Артур.

Археологи вважають, що замок був зведений в VI столітті за розпорядженням правителів бріттського королівства Думнонія. На місці виявлені свідоцтва того, що королі жили благополучно: споживали привезене з Туреччини грецьке вино і оливкову олію, використовуючи посуд з Франції і Північної Африки.

Замок, за версією дослідників, був покинутий в кінці VI — початку VII століття: його мешканці покинули місцевість, щоб не захворіти бубонною чумою, яка стрімко поширювалася по світу в ті часи.

Король Артур, згідно з переказами, був великим государем королівства Логрес. Він зібрав у своєму замку Камелоті найблагородніших лицарів Круглого столу. Подвиги Артура і його підданих описані в численних легендах.

У 2015 році археологи Університету Редінга заявили, що популярна британська пам’ятка — могила короля Артура в абатство Гластонбері — є підробкою. Те, що вважалося місцем поховання героя, насправді виявилося ямою, заповненої багатовіковим сміттям.

ЗАМОК БРІЖИТ БАРДО ВИСТАВИЛИ НА ПРОДАЖ У ФРАНЦІЇ

ЗАМОК БРІЖИТ БАРДО ВИСТАВИЛИ НА ПРОДАЖ У ФРАНЦІЇ

У Франції виставили на продаж маєток Le Castelet, де колись відпочивала знаменита актриса Бріжит Бардо. Нерухомість на Лазурному Березі оцінили в 5,6 мільйона доларів. Про це повідомляє Luxury Listings.

Актриса зупинялася в будинку, схожому на замок, на початку 1920-х років після розлучення з першим чоловіком режисером Роже Вадимом. За чутками, Бріжит навіть хотіла купити маєток, однак потім передумала і придбала нерухомість у Сен-Тропе.

Історія головного будинку сходить до XIII століття. Тут вісім спалень, високі стелі, камін часів Людовика XIV.

Також в маєтку є гостьовий будинок з чотирма спальнями, кілька басейнів, оливковий гай, виноградник, уточнюється в повідомленні.

Бріжит Бардо вперше знялася в кіно в 1952 році. Вона завоювала всесвітню популярність завдяки ролі у фільмі «І Бог створив жінку» (1956 рік), а згодом знялася ще в 48 картинах і стала секс-символом Франції.

В АНГЛІЇ ФЕРМЕР ВІДСТОЯВ ПРАВО НА ПРОЖИВАННЯ В ЗАМКУ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛЕТЮЧИХ МИШЕЙ

В АНГЛІЇ ФЕРМЕР ВІДСТОЯВ ПРАВО НА ПРОЖИВАННЯ В ЗАМКУ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛЕТЮЧИХ МИШЕЙ

Житель англійського графства Суррей відмовився виконувати наказ місцевої ради і знести незаконно збудований ним замок, мотивувавши своє рішення тим, що за роки існування особняк став притулком для летючих мишей і тритонів. Доля будинку фермера буде вирішуватися у Високому суді Лондона, пише The Telegraph.

Містер Фідлер звів замок з чотирма спальнями на своїй ділянці в селі Салфордс ще в 2001-му Він роками ховав житло, побудоване без необхідного дозволу, за величезними копицями сіна. Після того, як місцеві чиновники виявили нелегальну споруду, було винесено рішення про її знесення.

Але фермер відмовився виконати вимоги влади, вказавши, що замок є домом для охоронюваних видів летючих мишей і тритонів. За його словами, знищення будови, де вони мешкають, суперечить європейським законам.

Чоловік також заявив, що він продав замок на початку 2016 року, і тепер нерухомість належить іншій особі. Фідлер підкреслив, що він побудував особняк без дозволу, так як чиновники, які здійснюють будівельний нагляд, протягом дев’яти років не могли винести рішення за поданою ним заявкою на перепланування будинку, який раніше знаходився на місці замку.

Розгляд справи Фідлера поки не закінчено.

ЛИЦАРІ З ПЕТЕРБУРГА ЗАНУРИЛИ НАРВИТЯН В СЕРЕДНЬОВІЧЧІ

25 і 26 червня жителі Нарви і численні гості міста, потрапляючи в замок, немов потрапляли в обійми машини часу, яка переносить їх на багато століть назад: намети на кріпосному дворі, блиск зброї, жар вогнищ, колоритні лицарі, зброєносці, прекрасні дами.

Натхненниками і організаторами фестивалю середньовіччя «Високий Герман» стали члени клубу реконструкції середньовіччя «Тевтонський Орден» з Санкт-Петербурга. Різноманітна програма фестивалю включала в себе знайомство відвідувачів з побутом середньовіччя, виступи комедіантів і музикантів, лицарські бої та показові виступи майстрів мечів і лучників. Для самих маленьких глядачів були організовані битви на нелетальній зброї, майстер-класи по стрільбі з лука та різні дитячі забави середньовіччя. Під час фестивалю працював інтерактивний музей, який знайомив знакомивший відвідувачів з мирним життям лицарів.

Слух гостей тішила фолк-група України «Spiritual Seasons», яка виконувала Ірландський і скандинавський фолк-рок. А хедлайнером музичної частини стали Королі Пивного фолку з Санкт-Петербурга — гурт «Тролль гнет ель».

Як повідомили організатори «Високого Германа», фестиваль пройшов вперше, багато з того, що хотіли показати, а це і балиста, і штурм укріплень, що не здійснилося з-за складності доставки та митного оформлення амуніції та інвентарю. Однак вже перший фестивальний день показав злагодженість які прибули на фестиваль учасників клубу, інтерес до фестивалю жителів Нарви і Санкт-Петербурга і підтвердив необхідність проведення подібних заходів у замку Нарви і надалі.

Клуб «Тевтонський Орден» вже думає про те, щопредставити в Нарві в наступному році. У планах збільшення кількості лицарів і піхотинців, кінні виступи, залучення до фестивалю Естонських реконструкторів.

ВСЕ НЕМОВ У ДАВНИНУ…

ВСЕ НЕМОВ У ДАВНИНУ…

У Шебекіно пройшов одинадцятий міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Білий місто — 2016». Знову на просторому лузі біля Заячого хутори були розбиті намети та палатки середньовічного військового табору, горіли вогнища, на яких готувалася їжа за старовинними рецептами, запрошували лавки майстрів-умільців з різними виробами.

Фестиваль зібрав близько двохсот учасників — любителів військової старовини з Бєлгорода, Шебекіно, Курська, Желєзногорська, Воронежа, Ростова-на-Дону та інших міст. Організаторами цього заходу виступили Білгородський клуб військово-історичної реконструкції «Дружина», Бєлгородське регіональне відділення Загальноросійської суспільно-державної організації «Російське військово-історичне товариство», адміністрація міста Шебекіно. 2 липня, коли тут було влаштовано День відкритих дверей, гості «Білого міста», немов за допомогою «машини часу», побачили життя наших далеких предків, стикнулися з епохою Середньовіччя. На фестивалі була відтворена цілком достовірна історична атмосфера. Слов’яни, татари, європейські лицарі…. Всі вони були в костюмах, пошитих з льону, шкіри і інших матеріалів, в кольчугах, обладунках, шкіряних сорочках, чоботях. І озброєння клубів історичної реконструкції привертало особливу увагу, — мечі, кинджали, сокири, списи, луки, щити. Були показані історичні реконструкції Русі, Європи і Золотої Орди XI-XV століть, в тому числі давньоруські обладунки та зброю XI — XIII століть.

Фестиваль проводився у форматі «живої історії». Бажаючі могли приміряти обладунки, потримати в руках старовинну зброю, сфотографуватися на пам’ять, смачно поласувати в тавернах і шинках, придбати сувеніри в торгових рядах. Багато хто із задоволенням танцювали під пісні фолк-гурту «Spiritual Seasons». Відбулися конкурси на кращий костюм та обладунок, різні середньовічні ігри та змагання.

Найбільш видовищними подіями фестивалю стали поєдинки один на один, три на три і, звичайно, бугурт — груповий бій, коли в красі своїх обладунків на ристалищі сходилися в лютих сутичках російські богатирі і європейські лицарі.

Фестиваль історичної реконструкції «Білий місто» залишив незабутні враження. Він продовжує залишатися самобутнім брендом, яскравою візитною карткою не тільки Шебекіно, але і всієї Бєлгородщини. За приблизними підрахунками, на фестивалі побувало більше трьох тисяч чоловік.

Головний організатор фестивалю, голова бєлгородського клубу військово-історичної реконструкції «Дружина» Р. А. Білоусов висловив подяку адміністрації міста Шебекіно за допомогу і сприяння у проведенні «Білого міста» і запропонував створити на його місці постійно діючий етнографічний табір, який може центром тяжіння для всіх, хто захоплений історією, і численних туристів.