У Калузі лицарі будуть битися на мечах, сокирах та списах

Лицарський турнір «Меч Калуги» пройде в цю неділю у сквері міського дозвіллєвого центру. Організатор видовищною битви – калузький клуб історичної реконструкції «Дружина «Рись».

У поєдинках з мечами і в обладунках візьмуть участь близько десятка «лицарів» з історичних клубів Калуги, Обнінськ і Юхнова, які поборються за звання найсильніших у двох категоріях» – «Раннє Середньовіччя» і «Пізнє Середньовіччя». Відрізняються категорії вагою лицарського облачення.

Ми плануємо провести турнір у двох номінаціях: «Щит і меч» і експериментальної, яку я умовно називаю «Варязьке триборство». Відрізняються вони зброєю, яке буде використовуватися при проведенні поєдинків. У першій, – відповідно, щити і мечі; у другій – плоскі сокири, списи і все ті ж щити і мечі, — розповів ТРК «Ніка» керівник клубу історичної реконструкції «Дружина «Рись» Олександр Пугачов.
Останній лицарський турнір «Меч Калуги» проходив в обласному центрі п’ять років тому – в 2011 році, тоді лицарі в «битвах» використовували легшу зброю. Цього разу все серйозніше.

За ці роки інтерес до таких заходів не пропав ні у клубів історичної реконструкції, ні у глядачів, тому ми і вирішили знову провести турнір, — пояснив Олександр Пугачов.

До речі, і глядачі зможуть відчути себе жителями часів Середньовіччя. Їм представиться можливість під час турніру постріляти в лучном тире і відчути всю важкість лицарських обладунків, приміряти їх на себе.