Саакашвілі визнали Лицарем Свободи

saak
Колишньому президенту Грузії Михайлу Саакашвілі присвоїли звання «Лицар Свободи». Про це повідомляє «Грузія Online».

Звання екс-президенту присвоїв польський фонд Казимира Пуласького, який щорічно вручає нагороди за заслуги в боротьбі за демократію, свободу і справедливість. В різний час, як зазначає Саакашвілі в Facebook, були нагороджені президенти Польщі Лех Валенса і Олександр Кваснєвські, глава Литви Валдас Адамкус та інші.

На церемонії у Варшаві Саакашвілі отримав орден, а також копію шаблі генерала Пуласького. «Отримати цю шаблю для мене велика честь. Я не маю наміру вішати її на стіну. У нас є ворог, з яким нам слід боротися, і цим мечем ми будемо користуватися», — заявив він з нагоди нагородження.

У свою чергу депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський зазначив, що Грузія стала прикладом для багатьох країн, а її нинішній стан є заслугою Саакашвілі.

Казимир Пуласкі був одним з лідерів Барської конфедерації — союзу польської знаті, яка виступала проти короля Станіслава Августа Понятовського і протистояла впливу Росії. Пізніше брав участь у війні за незалежність США, командував кавалерією. На честь Пуласького споруджені пам’ятники у Польщі та США.

Михайло Саакашвілі зайняв президентський пост після «революції троянд», при владі він перебував до 2013 року. Після відставки залишив Грузію і перебрався до США.