Найвидатніші представники середньовічного лицарства, їхні перемоги і поразки

Хіт Леджер в ролі Ульріха фон Ліхтенштейна
В історію Середньовіччя увійшло багато лицарів, яких можна назвати великими. Вони залишили свій слід як мужні воїни, справедливі і великодушні, благородні і милосердні, готові з мечем у руках захищати свою віру і землю і у будь-який момент вступитися за честь жінки.

Серед найбільш відомих представників цієї касти вибраних – Ульріх фон Ліхтенштейн. Він народився в збіднілій німецькій дворянській родині, але на схилі років володів власним замком і землями. Досягти успіху Ульріху допомогли такі якості, як наполегливість, сміливість, вміння володіти мечем. Окрім того, німецький лицар прославився завдяки не тільки участі у турнірах, але й поетичному таланту. «Служіння дамі» – найбільш відомий цикл його поезій, де автор у поетичній формі розповідає про свої багато численні перемоги як на полі бою, так і на любовному фронті.

Серед англійських лицарів одним із найвідоміших є Едуард Чорний Принц – старший син короля Едуарда ІІІ, відомий також, як принц Уельський. Згідно з переказами, Чорний принц – мужній, хоробрий і сильній воїн, який виграв не одну битву, в першу чергу, з французами. Саме він є засновником відомого ордену Підв’язки. Достеменно невідомо, чому саме лицар отримав прізвисько Чорний. Серед припущень – натяк на тяжкий характер, на походження його матері або ж це ймення пішло від темного кольору обладунків Едуарда.

Серед французів повагу співвітчизників, і не тільки, заслужив Жак де Моле, який очолив один із Хрестових походів на Святу землю. Окрім того, де Моле – останній великий магістр ордену тамплієрів. Збереглися письмові згадки, у яких француз постає благочестивою і благородною людиною, сміливим воїном. Окрім того, він був талановитим адміністратором і досить впливовим політиком. Останні роки свого життя Моле провів у в’язниці, куди його запроторив король Франції Філіпп IV, який спокусився на скарби ордену тамплієрів. В підсумку лицаря звинуватили в єресі і спалили живцем на вогнищі.

Ще одна цікава постать – іспанець Ель Сід, Родріго Діас де Бівар, який мужньо воював за незалежність своєї країни. Він став справжнім народним героєм, про якого складали пісні і балади. Згідно з легендою, Родріго загинув в бою з маврами за Валенсію, коли в нього влучила просякнута отрутою стріла. Аби підтримати бойовий дух побратимів по зброї, яких би погана звістка про смерть воєначальника вибила б з колії, дружина лицаря наказала одягнути на мертвого чоловіка обладунки і всадовити його на коня, аби й далі надихати воїнів на перемогу.