Музеї лицарства запрошують відвідати цікаві експозиції

музея оружия Хиггинса
Щоби побачити на власні очі, як виглядав середньовічний лицар, можна переглянути фільм на цю тематику чи віднайти в Інтернеті безліч ілюстрацій. Але найбільше вражень зможуть отримати ті, хто відвідає музеї лицарства – такі існують в багатьох країнах світу.

Один з них знаходиться у сусідній Білорусі у місті Полоцьку Вітебської області. До речі, Музей є приватним, а екскурсії у ньому часто проводить власник закладу. Відвідувачі мають змогу перейтися трьома залами, в яких зібрані інтер’єри середньовічного замку і предмети побуту. Окреме приміщення присвячене зброї і спорядженню воїна – тут є мечі, луки, стріли, арбалети. Для любителів полоскотати нерви створена кімната катувань з відповідним реманентом і скелетом людини. До речі, якщо екскурсія запланована на період проведення європейської акції «Ніч музеїв», то відвідати експозицію можливо не тільки вдень, але й протягом ночі. Поруч з музеєм лицарства у Полоцьку розташована крамниця сувенірів, тому кожен бажаючий зможе придбати на пам’ять фігурку лицаря, книги на цю тему, магніти, а також лицарський харч.

Ще однією країною, яка береже пам’ять про воїнів епохи Середньовіччя, є Австрія. Зокрема, у Відні функціонує Музей Тевтонського ордену, де, серед іншого, представлена колекція Великого магістра ерцгерцога Максиміліана ІІІ. Особливий інтерес у відвідувачів викликає відділ зброї, де є кривий східний клинок, хвилястий кинджал з Малайзії, ручка якого має форму Будди і виготовлена із рога носорога, а також персидські шаблі, інкрустовані бірюзою. Всі предмети свого часу були отримані або завойовані членами Тевтонського ордену.

Найцікавіше, що музеї лицарства є й в країнах на інших континентах. Зокрема, у США популярним серед туристів є Музей зброї Хіггінса: поштовхом для його відкриття стала величезна приватна колекція зброї Джона Хіггінса. Нині Музей нараховує близько 3 тисяч найменувань лицарських обладунків, півтори тисячі одиниць зброї і аксесуарів. В приміщенні закладу відтворена атмосферу того часу – повсюди багато гобеленів і вітражів. Окрім знайомства з експозицією, гості зможуть взяти участь в програмах навчання бойовому мистецтву лицарів, театралізованих дійствах та історичних презентаціях. Це унікальна нагода побачити не застиглі експонати, а перевірити, якими зброя і обладунки були в дії. Музей не є приватним, а належить державі і фінансується за бюджетні кошти.