Майкла Блумберга посвятили у лицарі

Колишній мер Нью-Йорка і медіамагнат Майкл Блумберг став почесним британським лицарем, повідомляє The Guardian. Королева Єлизавета II посвятила його в лицарське звання за «підприємницьку та благодійну діяльність».

Майкл Блумберг відомий як англофіл і прихильник активного зміцнення зв’язків між Великобританією і США. У нього є власний будинок в елітному лондонському районі Найтсбрідж. Незважаючи на всі свої заслуги, Блумберг не стане «сером Майклом», оскільки не є підданим британської корони. Але він зможе додавати до свого імені літери КВЕ, що вказують на те, що їхній власник — почесний Лицар-командор чудовий ордена Британської імперії.

Орден був заснований у 1917 році королем Георгом V і є наймолодшим у британській нагородній системі. У нього в основному приймаються піддані Великобританії і країн Співдружності, причому тільки два перші ступені — Лицар Великого хреста і Лицар-командор — дають право на лицарське звання. Іноземні громадяни можуть стати його почесними членами. Так, почесним Лицарем-командором ордена є попередник Блумберга на посту мера Нью-Йорка — Рудольф Джуліані, а почесним членом — російський актор Василь Ліванов.