Лицарі в повному спорядженні могли бігати і перекидатися

Швейцарські дослідники особистим прикладом довели, що лицар п’ятнадцятого століття в повному обладунку був здатний на дуже багато чого.

Швейцарські дослідники відтворили бойову підготовку лицаря XV століття на основі письмових рахунків за його навчання і тренування. Вчені виявили, що обладунки насправді дозволяли майже повний спектр рухів для бою і для життя. Для доказу вони зняли відео, на якому тридцятирічний чоловік в автентичній броні пробує виконати більшість необхідних бійцеві рухів, повідомляє видання Daily Mail.

Дослідники спробували розвіяти більшість міфів про середньовічних лицарів, закованих у важку броню, яких зараз вважають неповороткими і незграбними. Насправді повний латник XV століття або тричетвертними обладунок XVI—XVII століть важили приблизно однаково — не більше 30-40 кілограмів. Для порівняння, сучасний пересічний солдат носить на собі близько 40 кілограмів екіпіровки, наприклад, вага бронежилета комплекту «Ратник» — 15 кілограмів.

Досить рівномірно розподіляючи навантаження по всьому тілу, середньовічні обладунки крім захисту давали і достатню свободу дій для воїна. Підготовленим лицар навіть не потрібна додаткова допомога для посадки на коня.

Більш того, в книзі французького маршала Жана II Ле Менгра на прізвисько Бусико детально викладені бойові вправи, які повинен був продемонструвати боєць, щоб довести свою готовність. В їх число входили перекати, біг і перекиди, які належало виконувати в повному бойовому обладунку.