Лицарі розгорнули агітацію за зображення Виборга на нових купюрах

 

На нових банкнотах номіналом 200 рублів слід зобразити Виборзький замок, повідомив «Радіо Балтика» керівник клубу реконструкції Середньовіччя «Тевтонський Орден» Жан Багдасаров.

Лицарі-реконструктори сподіваються звернути увагу влади на нинішній стан Виборзького замку. Пропонувати бажаючим підтримати місто в народному голосуванні будуть на заходах клубу.

«Виборзький замок — це єдиний замок європейського типу в Росії. Всі це знають і, можливо, це навіть привернуло б увагу федеральних структур, які зайнялися б питанням його відновлення. Замок дуже цінний, і якщо ми допустимо таку ж ситуацію, як в Копор’є, то це буде дуже сумно», — пояснив заступник керівника «Тевтонського ордена» Олексій Волога.

За версією реконструкторів, Виборг і Виборзький замок недостатньо популярні серед жителів інших регіонів, щоб претендувати на потрапляння на купюру в 2000 рублів. У міста більше шансів опинитися на банкноті в 200 рублів, відзначили в клубі «Тевтонський орден».

Нові банкноти в 200 і 2000 рублів почнуть випускати в 2017 році. Наприкінці червня на сайті Твоя-Росія.рф відкрили всенародне голосування за дизайн купюр. За Петербург і Великий Новгород [представлений на банкноті в п'ять рублів] проголосувати не можна.

Більше п’яти тисяч голосів користувачів — необхідного мінімуму для появи на сайті — поки набрали монумент «Батьківщина-мати кличе» у Волгограді, «Золотий міст» у Владивостоці, мечеть «Серце Чечні» в Грозному, космодром «Східний» з прив’язкою до міста Ціолковський та ще кілька об’єктів у різних регіонах Росії.

Конкурс пройде в три етапи, його підсумки підіб’ють сьомого жовтня. Яке з міст-переможців зобразять на купюрі в 200 або 2000 рублів, визначить Рада директорів Банку Росії.

Зараз в обігу знаходяться присвячені Красноярську 10 рублів, 50-рублева банкнота з Петербургом, купюра в 100 рублів із зображенням Москви, 500 рублів — з Архангельському, 1000 рублів — з Ярославлем і 5000 рублів — з Хабаровськом.