Чи вдасться розгадати таємницю скарбів тамплієрів?

sktamp
Після того, як на початку XIV століття Орден тамплієрів припинив своє існування, а останнього Великого магістра Жака де Моле інквізиція спалила на вогнищі за вказівкою короля Франції Філіпа Красивого, неодноразово піднімалося питання: а куди ж поділися величезні скарби цієї військово-чернечої організації? Деякі історики стверджують, що насправді після занепаду ордену багатств не лишилося, адже жоден лицар під час допитів так і не зміг сказати, де вони. А допити були настільки жорстокі, що арештанти зізнавалися у всіх смертних гріхах, навіть у тих, які не скоювали, аби тільки їх позбавили страшних тортур.

Проте, більшість дослідників вважають, що золото й нині десь заховане, чекаючи, коли нарешті хтось зможе відгадати найбільшу таємницю найвідомішого лицарського ордену. Щодо цього існує декілька гіпотез. Зокрема, згідною з однією з них, золото, коштовності, а також таємничий Святий Грааль слід шукати на маленькому балтійському острові Борнхольм, адже саме тамплієри брали учать у хрещенні північних балтійських народів і саме їхнім коштом були збудовані багато численні храми на території нинішньої Литви, Латвії і Естонії.

Де тільки не шукали коштовності тамплієрів – у Шотландії і Бельгії, у Франці і Англії, в Польщі і Ефіопії і навіть в Америці. Причому, пошуками протягом століть займалися королі і авантюристи, дипломовані історики і археологи і любителі легкої наживи. До речі, одна з легенд стверджує, що першими європейцями, які побували в Америці і висадилися на території сучасної Мексики, були саме кораблі лицарів-храмовників, завантажені золотом, коштовностями, архівами, манускриптами, предметами культу.

Ще одну версію озвучив Алан Батлер у книзі «Воїни і банкіри». Там, зокрема, йдеться про те, що в 1307 році тамплієри опинилися на території сучасної Швейцарії і, звісно, забрали із собою скарби. До речі, на прапорах декількох із швейцарських кантонів зображений хрест тамплієрів.

До речі, існують легенди про те, що скарби сховані на території України. Зокрема, дослідники називають руїни замку, які знаходяться у селищі міського типу Луків, що на Волині або ж Середнянський замок на Закарпатті. Щодо останнього, то місцеві історики подейкують, що першими господарями замку у XII столітті були саме тамплієри, які й сховали у вежі споруди свої багатства. Але наразі закарпатський замок, як й інші аналогічні замки Європи свято бережуть таємниці, які їм довірили монахи-тамплієри.